Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Declaratiile de renuntare la succesiune pierdute de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Declaratiile de renuntare la succesiune pierdute de Biroul Notarial

Buna ziua,

In ultimii ani am tot adus pentru o succesiune la biroul notarial din comuna unde am terenurile pentru declaratiile de renuntare la aceasta succesiune peste 30 de persoane. Cand sa termin cu aceste acte la ultimele 3 persoane am fost anuntat de angajatii acestui birou ca nu imi gasesc actele in arhiva si de 2 saptamani tot nu le gasesc.
Ce pot face in aceasta situatie ca sa pot face succesiunea?
Au dat declaratie si aceste 3 persoane cu ajutorul unei declaratii date de un frate si au putut lua de acolo arborele genealogic.
cred ca trebuie sa reconstituiti arborele genealogic