Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua! As vrea sa stiu daca se poate deschide succesiunea in alt sector din Bucuresti, altul decat cel al ultimului domiciliu al defunctului. Daca sunt ceva restrictii in acest sens, care ar fi acestea? Multumesc pentru atentie.
mda... :) lucrurile pot fi privite si asa. :))

dar in "spiritul legii vechi", la momentul cand a fost adoptata, cam asta a fost intentia legiuitorului. problemele au aparut acum, din textele de lege neconcludente, neconcrete si multiplele posibilitati de interpretare. intradevar, acum, unele dispozitii legale sunt mai ok reglementate. oricum, toata stima, e mai bine asa pt notarul public decat cum zic eu. :D

dar privind competenta.....provincia va invidiaza privind procedura succesorala.

o zi excelenta.