avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte vanzare dupa succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte vanzare dupa succesiune

Bine v-am gasit!
Impreuna cu sora mea am facut succesiune dupa mama care ne-a lasat un teren agricol revenindu-ne cota de 1/2 fiecareia dintre noi , succesiune fara partaj. Va rog sa-mi raspundeti daca eu imi pot vinde partea ce mi se cuvine adica jumatate din teren ?
As dori sa mai stiu ce inseamna intabularea , unde trebuie facuta si care sant pasii de urmat.
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: un roman , utilizator 21:26, 24 Octombrie 2014
Multumesc pentru raspuns !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune Mona21 Mona21 IN 2008 MI-A MURIT TATAL, LASANDU-MI CA MOSTENIRE 1/2 DIN CASA PARINTEASCA SI TERENUL AFERENT CASEI, CEALALTA JUMATATE FIIND A SOREI LUI.IN MAI 2009 AM FACUT ... (vezi toată discuția)
Buna seara , suntem doua surori si detinem un teren de 4000 mp ... olllly87 olllly87 Buna seara , Suntem doua surori si detinem un teren de 4000 mp si o casa ce se afla pe acest teren compusa din 3 camere si o sala. Nu suntem partajate ... (vezi toată discuția)
Revin cu o întrebare dar înainte vreau să mulțumesc mult ... ddena ddena Revin cu o întrebare dar înainte vreau să mulțumesc mult pentru ajutor . Am făcut succesiune .Urmează partajul între frați .Pentru un teren avem un ... (vezi toată discuția)