Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte vanzare dupa succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte vanzare dupa succesiune

Bine v-am gasit!
Impreuna cu sora mea am facut succesiune dupa mama care ne-a lasat un teren agricol revenindu-ne cota de 1/2 fiecareia dintre noi , succesiune fara partaj. Va rog sa-mi raspundeti daca eu imi pot vinde partea ce mi se cuvine adica jumatate din teren ?
As dori sa mai stiu ce inseamna intabularea , unde trebuie facuta si care sant pasii de urmat.
Va multumesc !
Multumesc pentru raspuns !