Forum Discuţii juridice Executare silită evacuare locuinta anl
Discuție deschisă în Executare silită

evacuare locuinta anl

in urma cu patru ani am dobandit o locunta anl, dupa doi ani de la dobandire locuintei m-am casatorit ,sotul avand in proprietate o locuinta,in urma casatoriei a rezultat un copil iar dupa nastere la o perioada de cateva luni am divortat.in urma acestor fapte primaria a emis o cerere de evacuare si ma vad obligata sa raman cu un copil de 2 ani in strada...ce pot face???
Din pacate legea este clara. Nici unul din memebrii familiei nu pot sa detina sau sa fi detinut o locuinta.
Pentru mine nu este clar ceva din toata povestea, ap. ANL este dobandit de dv? ap sotui este doar al sotului? atunci unde apare alta proprietate pe numel dv. incat sa fiti evacuata?
sotul a detinut un imobil inainte de casatorie, iar in timpul divortului inainte de pronuntarea definitiva a cumparat un teren(inca eream casatoriti).mentionez ca dupa divort eu nu am ramas cu nimic
lauraburcea, utilizator