avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are copii?

Pot obtine informatii de la evidenta populatiei daca o femeie a nascut?
Ce demersuri trebuie sa fac? Pot obtine aceste informatii daca am CNP-ul femeii care a nascut un copil despre care vreau sa aflu?
Ms.
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 15:27, 28 Ianuarie 2019
Nu puteti din cate stiu eu.
Evidenta populatiei nud edtine astfel de date si nu vad temei sa aveti dreptul sa aflati asta.
Atunci de la ce institutie pot sa aflu aceste informatii?
De ex., am aflat ca fosta mea prietena a nascut si...am asa un feeling ca e al meu...
Ea nu-mi raspunde la tel...nu vrea sa ma mai vada (si o inteleg..la cate i-am facut)..dar am aflat de la o cunostinta comuna ca ar fi nascut (nici cunostinta asta nu stie sigur).
Cum pot sa aflu sigur daca este asa, atat timp cat fosta nu doreste sa-mi spuna ceva?

Ms!
Ultima modificare: Miercuri, 12 Noiembrie 2014
DanyD, utilizator
Oficial nu aveti cum, doar prin cunostinte comune.
mergeti, vizitati-o si intrebati-o

Alte discuții în legătură

Recunoașterea paternă fără acordul mamei romio romio Bună dimineața, am o mare problemă legată de recunoașterea copilului, de aceia cer părerea unei persoane avizate în acest domeniu. Fosta mea iubită ... (vezi toată discuția)
Copil- recunoastere paternitate b_nvalentin b_nvalentin Am o problema mai delicata si poate pot fi luminat... Dupa o relatie de 10 ani cu \\"prietena\\"mea, ne-am despartit...problema este ca e insarcinata.Ea nu ... (vezi toată discuția)
Certificatul de nastere anonim anonim Buna ziua, Sper ca postez intrebarea pe forumul potrivit. As dori sa stiu, daca o femeie este insarcinata si naste in Romania, iar tatal este in ... (vezi toată discuția)