Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are copii?

Pot obtine informatii de la evidenta populatiei daca o femeie a nascut?
Ce demersuri trebuie sa fac? Pot obtine aceste informatii daca am CNP-ul femeii care a nascut un copil despre care vreau sa aflu?
Ms.
Nu puteti din cate stiu eu.
Evidenta populatiei nud edtine astfel de date si nu vad temei sa aveti dreptul sa aflati asta.
Atunci de la ce institutie pot sa aflu aceste informatii?
De ex., am aflat ca fosta mea prietena a nascut si...am asa un feeling ca e al meu...
Ea nu-mi raspunde la tel...nu vrea sa ma mai vada (si o inteleg..la cate i-am facut)..dar am aflat de la o cunostinta comuna ca ar fi nascut (nici cunostinta asta nu stie sigur).
Cum pot sa aflu sigur daca este asa, atat timp cat fosta nu doreste sa-mi spuna ceva?

Ms!
DanyD, utilizator
Oficial nu aveti cum, doar prin cunostinte comune.
mergeti, vizitati-o si intrebati-o