avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe RESTITUIRE ACCIZE -transportatori HG537/2014
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

RESTITUIRE ACCIZE -transportatori HG537/2014

Buna ziua!
Am rugamintea sa-mi elucidati o situatie : conf HG 537/2014, transportatorii isi pot recupera diferenta de accize 40 euro/ 1000 L.La conditiile de eligibilitate, in momentul solicitarii banilor, operatorul economic (firma solicitanta) trebuie sa fie la zi cu darile la buget (fara datorii), dar ce se intampla daca s-a obtinut esalonarea in 28.07.2014, mai poate solicita restituirea banilor ptr. trim III /2014 ?
Precizez ca s-a indeplinit conditia de eligibilitate, in momentul inregistrarii in Registru la ARR, in 13.10.2014.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters324606 , utilizator 11:33, 28 Octombrie 2014
probabil , domnii care v-au indrumat , au uitat sa va comunice ca doar prin legi de genul guvernul isi bate joc de noi transportatorii .

eu folosesc serviciul DKV .



[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata minimis imm 2014 - pentru cunoscatorii situatiei georgica107 georgica107 La ultima sesiune de depunere de proiecte prin Schema de minimis (HG 274/2014), care a avut loc in inanuarie 2014, cererea de plata trebuia depusa pana la data ... (vezi toată discuția)
Concediere mariape mariape seful meu vrea sa ma concedieze pentru ca i-am cerut o adeverinta pentru timpul cat am lucrat la el, si mi-a reprosat ca nu i-am completat fisele de transport ... (vezi toată discuția)
Neplata ratelor la banca corina555 corina555 am un credit pt nevoi personale la bcr, si am 4 rate restanta in curand o sa fie 5,cei de la recuperare imi tot trimit scrisori plus ca i-am mai sunat si ... (vezi toată discuția)