Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe RESTITUIRE ACCIZE -transportatori HG537/2014
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

RESTITUIRE ACCIZE -transportatori HG537/2014

Buna ziua!
Am rugamintea sa-mi elucidati o situatie : conf HG 537/2014, transportatorii isi pot recupera diferenta de accize 40 euro/ 1000 L.La conditiile de eligibilitate, in momentul solicitarii banilor, operatorul economic (firma solicitanta) trebuie sa fie la zi cu darile la buget (fara datorii), dar ce se intampla daca s-a obtinut esalonarea in 28.07.2014, mai poate solicita restituirea banilor ptr. trim III /2014 ?
Precizez ca s-a indeplinit conditia de eligibilitate, in momentul inregistrarii in Registru la ARR, in 13.10.2014.
Multumesc anticipat!
probabil , domnii care v-au indrumat , au uitat sa va comunice ca doar prin legi de genul guvernul isi bate joc de noi transportatorii .

eu folosesc serviciul DKV .

[ link extern ]