Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... amendat
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

amendat

pe seful meu l-a amendat judecatorul din cauza ca nu am trimis la timp comunicarea raspunsului solicitat de judecatorie.Ce mai pot face si cum?
Buna seara.Sa trimita raspunsul pentru a nu suporta alte consecinte si sa achite amenda
Puteti formula cerere de reexaminare, conform dispozitiilor art. 108 ind. 5 Cod procedura civila, solicitand instantei, motivat, sa revina asupra masurii dispuse prin incheiere (dvs. doar redactati cererea).

Cererea de reexaminare se face in numele si purtand semnatura persoanei fizice amendate, chiar daca cel amendat este conducatorul institutiei (deci, cererea nu va purta antetul sau stampila institutiei).

Succes! :)