Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inchiriere apartament care este si sediu PFA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inchiriere apartament care este si sediu PFA

Buna ziua,

urmatoarea situatie, va rog o opinie:
- am un apartament proprietate personala este sediul profesional al PFA-ului meu
- pot ceda in calitate de persoana fizica (nu PFA) folosinta acestui apartament prin contract de inchiriere inregistrat la Finante unei alte persoane fizice?

Este o lege care sa interzica?

Multumesc.
Bună ziua!
A trecut ceva timp de cand a fost lasat acest mesaj. Am si eu, acum in 2019 aceeaşi întrebare. Am un pfa, si am sediu in apartementul pe care il detin, in baza unui contract de comodat. Nu desfasor activiatate la sediul respectiv, as putea sa inchiriez apartamentul si sa inregistrez contractul la ANAF?