avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptie minor de catre sotul mamei sale
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptie minor de catre sotul mamei sale

daca sunt divortata de sotul meu,iar el apare doar ca tata in certificat,dar copilul nu ii poarta numele,iar tribunalul mi la incredintat mie pentru ca el nu sa prezentat la divort poate sa il infieze sotul meu actual pe copil?
Cel mai recent răspuns: camy29 , utilizator 10:51, 31 Octombrie 2014
E necesar acordul tatalui biologic.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Încredinþare minor din afara cãsãtoriei Nykollette Nykollette Bună ziua. Mă numesc Mihaela şi am o fetiţă din afara căsătoriei în vârstă de 7 ani. Adică, am fost căsătorită cu tatăl biologic al minorei, ... (vezi toată discuția)
Adoptie minor iulia_trad_04 iulia_trad_04 Buna ziua, Acum doi ani am divortat, iar baietelul mi-a fost incredintat mie. Tatal biologic nu isi viziteaza fiul si nici nu ii plateste pensia ... (vezi toată discuția)
Inregistrare copil din relatie extraconjugala cristina130 cristina130 buna ziua as vrea sa ma ajutati cu o nelamurire. sunt casatorita si am un copil dintr-o relatie extraconjugala , cu sotul sunt in divort iar legea m-a obliga ... (vezi toată discuția)