Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptie minor de catre sotul mamei sale
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptie minor de catre sotul mamei sale

daca sunt divortata de sotul meu,iar el apare doar ca tata in certificat,dar copilul nu ii poarta numele,iar tribunalul mi la incredintat mie pentru ca el nu sa prezentat la divort poate sa il infieze sotul meu actual pe copil?
E necesar acordul tatalui biologic.
multumesc