Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit Prima Casa sau Casa Mea?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit Prima Casa sau Casa Mea?

Va rog sa ma ajutati intr-o problema: Pentru a achizitiona un imobil de la BCR ce program de credite in lei ar fi mai avantajos sa aleg Prima Casa sau Casa mea? Care sunt avantajele, dezavantajele si mai ales capcanele. De exemplu, eu ma gandesc sa alege creditul standard Casa Mea (se acoda mult mai repede decat Prima Casa) pe 30 de ani, dar sper ca am sa il pot achita in maxim 10 ani. Ma intereseaza daca ei imi cer tot felul de comisioane pentru rambursare anticipata, daca pot mari dobanda dupa bunul lor plac etc. Va multumesc.
Prima casa, este mai bun dat fiind dobanda mai mica si implicarea statului in acest program.