Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce se poate face dupa indeplinirea conditiilor de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce se poate face dupa indeplinirea conditiilor de iesire la pensie pentru limita de varsta .

in 2010 m-am pensionat anticipat partal , am continuat sa lucrez in continuare chiar daca am primit decizia , nu am luat pensie niciodata. In anul 2014 am intrat la pensie la limita de varsta , eu lucrez in continuare la vechiul loc de munca .Trebuie sa procedez intr-un anumit fel

In acest caz, aveti posibilitatea de a solicita Casei de pensii iesirea la pensie pentru limita de varsta si, totodata, sa cumulati pensia cu salariul.