avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1851 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mi s-a furat telefonul !!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mi s-a furat telefonul !!

Buna ziua , mi sa furat din tranvai telefonul mobil (s4) desi am fost la politie, nu sa putut face nimic. nu mi sa luat declaratie , si mi sa spus ca nu au ce face , chiar daca aveam dupa mine actele , cutia (codul imei) . a spus ca problema va fii rezolvata doar daca stiu cine este faptasul! Asta este imposibil ,mi sa furat in tranvai de un necunoscut. I-am intrebat de IMEI , stiam ca se poate rezolva la politia , daca ai codul IMEI , mi sa spus ca sa schimbat legea si ca nu se mai poate asa, sunt pe cont propriu !!

Am ramas socat . politia nu poate face nimic in aceste situati .! Atunci cine ?
Cel mai recent răspuns: MoniDe , utilizator 16:17, 5 Noiembrie 2014
In acest caz politia nu vrea sa faca nimic.
Mie mi s-au furat din casa telefonul mobil si 2 laptop-uri etc. pe care insa le-am recuperat cu ajutorul politiei.
Le-am dat codul Imei si seria laptop-ului. In 2 sapt mi-au fost inapoiate lucrurile inapoi.
Tocmai , cica legea sa schimbat. si asta tot furt se numeste :| . Alta intrebare .

Cum imi pot recupera telefonul?

POLITIA NU FACE NIMIC!!!
Poate te pot ajuta cei de la telefonia mobila? Ai activat GPS pe telefon?
Nu ,nu am activat GPS-ul , si nu se poate umbla pe el , am pass la deblocare , si mi se activeaza netu automat cand primesc notificare !! am multe conturi deschise
Speram ca il gasesc prin find my phone !! dar nu merge cred ca deocamdata ii inchis .
Ma gandeam la o aplicatie , sau ceva ? nu exista ? Ori ce ca sa imi pot recupera telefonul !!!
Uita-te aici. Poate te ajuta cu ceva: [ link extern ] /
[ link extern ] /





Interventie moderator: daca doriti sa adaugati un text la ultima postare, va rog sa folositi butonul Editare, in interiorul celor 30 de minute in care exista aceasta posibilitate. Va multumesc pentru intelegere
Ultima modificare: Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telefon mobil furat Gittacica Gittacica Buna ziua! Problema mea este urmatoarea: cineva a spart usa casei unde locuiesc si mi s-a furat Iphone-ul, Ipad-ul si 2 laptopuri. Am depus plangere la ... (vezi toată discuția)
Obtinerea aprobari urmaririi unui telefon mobil furat,de la procuror.... gianinategzes gianinategzes Mi-a fost furata geanta din caruciorul fetitei mele in timp ce eram in parc la ora 13.00.Portofelul si cheile mi-au fost gasite si aduse la locul de munca ... (vezi toată discuția)
Furt telefon Andrei96 Andrei96 Buna ziua , ma numesc Andrei si azi mi-a fost furat telefonul la care aveam o asigurare care ma nu ma despagubeste in caz de furt dar telefonul are gps si cred ... (vezi toată discuția)