avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract de credit inexistent la biroul de credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract de credit inexistent la biroul de credite

In anul 2011 am obtinut un credit de 2300 lei pe baza pensiei de urmas, acordat pe 3 ani de zile. Anul acesta am facut o refinantare la aceeasi banca, aprobata pe 10 luni cu o rata de 380 lei/luna ( rata initiala fiind de 80lei/lunar) . incercand sa refinantez la o alta banca, ofiterul de credite m-a informat ca refinantarea acordata de banca nu exista in Biroul De Credite. Este normal acest lucru? eu sa am un contract cu banca respectiva si sa nu apara in nici o baza de date? ce siguranta am eu ca banii respectivi ajung acolo unde trebuie? Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:55, 6 Noiembrie 2014
Din cate imi amintesc, in Biroul de Credit se inscriu doar creditele peste o anumita suma 5000 euro, sau daca inregistreaza probleme (restante)."
curios e.. ca daca imi verific on-line contul..nici acolo nu imi apare ca as avea vreo rata bancara. iar la primul credit puteam vedea ce rata as avea de platit luna urmatoare, data scadenta etc.
De cand nu ati mai platit acea rata de 80 de lei si ce v-a venit cu refinantarea, de ce nu ati incercat sa imprumutati o suma de bani se vedeati dvs ce faceati cu ea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu banca panzarumitica panzarumitica speta: -credit de nevoi personale fara ipoteca -data contractatarii 18.07.2013 -prima restanta inregistrata a fost 20.07.2013, urmata de 20.08.2013, ceea ce ... (vezi toată discuția)
Credit ralfi ifn Saller Saller Buna ziua, părinți mei au scos acum 10 ani un credit in valoare de 24.000 de lei. Pana astăzi am platit suma de 63.000 de lei. Mai erau doar 1.700 de lei ... (vezi toată discuția)
Executare silita nelu1957 nelu1957 buna ziua...in 2009 am facut o refinantare la BRD pt.ami plati un credit luat de la alta banca...BRD avea dobanda fixa si asta ma incantat sa fac aceasta ... (vezi toată discuția)