Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract de credit inexistent la biroul de credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract de credit inexistent la biroul de credite

In anul 2011 am obtinut un credit de 2300 lei pe baza pensiei de urmas, acordat pe 3 ani de zile. Anul acesta am facut o refinantare la aceeasi banca, aprobata pe 10 luni cu o rata de 380 lei/luna ( rata initiala fiind de 80lei/lunar) . incercand sa refinantez la o alta banca, ofiterul de credite m-a informat ca refinantarea acordata de banca nu exista in Biroul De Credite. Este normal acest lucru? eu sa am un contract cu banca respectiva si sa nu apara in nici o baza de date? ce siguranta am eu ca banii respectivi ajung acolo unde trebuie? Multumesc anticipat.
Din cate imi amintesc, in Biroul de Credit se inscriu doar creditele peste o anumita suma 5000 euro, sau daca inregistreaza probleme (restante)."
curios e.. ca daca imi verific on-line contul..nici acolo nu imi apare ca as avea vreo rata bancara. iar la primul credit puteam vedea ce rata as avea de platit luna urmatoare, data scadenta etc.
De cand nu ati mai platit acea rata de 80 de lei si ce v-a venit cu refinantarea, de ce nu ati incercat sa imprumutati o suma de bani se vedeati dvs ce faceati cu ea.