avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Credit RALFI IFN
Discuție deschisă în Executare silită

Credit RALFI IFN

Buna ziua, părinți mei au scos acum 10 ani un credit in valoare de 24.000 de lei.
Pana astăzi am platit suma de 63.000 de lei.
Mai erau doar 1.700 de lei de plata dar spre finalul contractului au aparut problemele.
Părinți mei au cerut o amanare de plata in acești 10 ani si li sa spus sa plateasca cat au.
Acum pe final banca nea tot sunat sa ne spuna ca mai avem vreo 16.000 de lei de plata si am primit o scrisoare ca avem restante de 2300 de lei dar trebuie sa plătim și 3000 de lei, nu am inteles acest lucru.
In scrisoare mai spcifica raportarea la biroul de credite si executare silita.
Părinți mei au toate chitantele inafara de 3-4 pierdute.
Am cerut extras de cont dar au spus ca nu ne trimite.
Ajutați-mă cu sfaturi va rog.
Rata a fost fixa, dar dupa un an sa marit.
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 12:24, 27 Februarie 2024
Din ce povestiți... cred că cel mai bine e să mergeți la un avocat cu toate actele și să vă îndrume mai departe, așa nu o să scăpați niciodată de plăți, mereu va fi ceva de plată și nu vă vor spune de unde... Baftă
Ultima modificare: Miercuri, 27 Iunie 2018
Ionut.ion, utilizator
Ar fi bine sa vada cineva de specialitate actele. La prima vedere, ati platit foarte mult. Probabil ati fi castigat si pe clauze contractuale abuzive.
Bună seara asa dori și eu o refinanțare
Cel mai bine ati intreba la o banca, pe forum nu o sa gasiti credit de refinantare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refinantare banca eranio eranio Buna ziua. Am facut refinantare la o banca in ideea de a avea un singur credit(initial erau 3) cu o rata mai mica. Am luat de la banci extrasul cu sumele ... (vezi toată discuția)
Contract de credit inexistent la biroul de credite ioana_livia ioana_livia In anul 2011 am obtinut un credit de 2300 lei pe baza pensiei de urmas, acordat pe 3 ani de zile. Anul acesta am facut o refinantare la aceeasi banca, aprobata ... (vezi toată discuția)
Refinantare credit / recuperare polita de asigurare adrian1988 adrian1988 Buna ziua, In urma cu 1 an si 3 luni am facut un credit de nevoi personale in valoare de 31.000 lei cu 120 rate, suma de rambursat ajungand la 62.478 ron, am ... (vezi toată discuția)