Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea mostenirii

Tatal meu cand sa casatorit a primit de la bunicul 5 ha de pamant . A divortat de prima sotie cu care are 3 copii si sa recasatorit .In timpul celei de a doua casatorii s au retrocedat pamanturile si s au primit titlurile de proprietate .Cu cea de a doua sotie tatal nu are copii .Acum dupa decesul dumnealui va rog sa mi spuneti care sunt mostenitorii legali .
Mostenitorii legali sunt cei 3 copii si cea de-a doua sotie.