Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Acord de mediere titlu executoriu
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Acord de mediere titlu executoriu

Buna seara,

Am de recuperat o suma de bani de la o persoana fizica. In acest sens am un acord de mediere, autentificat la notariat si care prin neonorarea obligatiilor devine cu titlu executoriu, prin care persoana respectiva recunoaste datoria si-si asuma toate obligatiile de plata. Dar timpul a trecu, banii nu mi i-am recuperat si ma gandesc sa merg la un executor judecatoresc. Problema este ca nu are bunuri mobile sau imobile, nu este angajat dar are o firma prin care banuiesc ca incaseaza sume de bani de la terii cu care lucreaza insa acesti bani nu-i incaseaza pe numele lui si pe numele firmei. Ce sanse am sa-mi recuperez banii. Se poate pune poprire pe conturile firmei al carei actionar este?
Se va pune poprire pe partile sociale pe care le detine in respectiva societate.