avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prelungire suspendare cim pentru ccc2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prelungire suspendare cim pentru ccc2

Buna seara. Am urmatoarea situatie: pe 10.11.2014 se termina suspendarea cim pt ccc1 si de pe 11.11.2014 trebuie sa prelungesc perioada suspendarii pana pe 07.07.2016 pt ccc2. nelamurirea mea este unde tb sa operez in revisal : la suspendare - incetare si modific data incetare suspendare sau la suspendare - modificare si modific data sfarsit suspendare?
Cel mai recent răspuns: irinaancuta , utilizator 08:12, 10 Noiembrie 2014
Pasii sunt urmatorii :
- Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare"
- Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare".
- Se modifica datele dorite - data sfarsit suspendare - si se apasa butonul "Continuare". In speta, in loc de 10.11.2014 treceti 07.07.2016.
- Salvati datele si apoi generati fisierul care se depune /tranmsite la ITM.
Ultima modificare: Luni, 10 Noiembrie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de suspendare pentru ccc transmisa eronat in revisal econo econo Angajata a optat pentru 1 an ccc1.: 2012-2013. Persoana care a transmis suspendarea a transmis eronat perioada 2012-2014.Ce este de facut in acest caz pentru ... (vezi toată discuția)
Continuare suspendare lucica21 lucica21 buna ziua. am un cim suspendat pana azi, dar trebuie sa continui suspendarea. azi fac incetarea suspendarii si luni incep o alta suspendare? sau fac fac si ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in revisal prelungire detasare. GrosuMaria GrosuMaria Am un salariat detasat din 2014.Acum doresc prelungirea detasarii si nu stiu cum s-o fac (trebuia sa-l comunic din martie cu prelungirea detasarii). Daca merg ... (vezi toată discuția)