Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prelungire suspendare cim pentru ccc2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prelungire suspendare cim pentru ccc2

Buna seara. Am urmatoarea situatie: pe 10.11.2014 se termina suspendarea cim pt ccc1 si de pe 11.11.2014 trebuie sa prelungesc perioada suspendarii pana pe 07.07.2016 pt ccc2. nelamurirea mea este unde tb sa operez in revisal : la suspendare - incetare si modific data incetare suspendare sau la suspendare - modificare si modific data sfarsit suspendare?
Pasii sunt urmatorii :
- Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare"
- Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare".
- Se modifica datele dorite - data sfarsit suspendare - si se apasa butonul "Continuare". In speta, in loc de 10.11.2014 treceti 07.07.2016.
- Salvati datele si apoi generati fisierul care se depune /tranmsite la ITM.
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc pentru raspuns.