Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Granituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Granituire

Am cumparat o casa cu act de vanzare cumparare cu cadastru printr-un birou notarial propietatea a fost intabulata in cartea funciara.Vecina alaturata(din spatele propietati mele) sora cu vanzatorulNU-mi recunoaste dreptul de propietate din spatele locuintei de sub streasina desi acesta a fost delimitat ca drept al meu in cadastru atat in partea scrisa cat si in partea desenata cat si in actul de vanzare cumparare, invocand ca acest teren este al ei.CE trebuie sa fac pentru a intra pe aceasta propietate mai ales ca trebuie sa fac si reparatii la casa?

Multumesc!
nU SE INTELEGE DIN POSTAREA DVS DACA PORTIUNEA DE TEREN ESTE OCUPATA DE PERSOANA RESPECTIVA,VARIANTA IN ACEST CAZ AR FI O actiune de granituire-revendicare ,actiune in care se va realiza o expertiza de specialitate necesara solutionarii cauzei.