Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt - agent comercial, consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt - agent comercial, consecinte

Am furat de la provident fiind agent am taiat chitante false prejudixiul e mic pe la5000 ron c se poate intampla va rog dati un sfat as disperat. Va rog are careva un raspuns
asoltani, utilizator
cred ca o varianta buna ar fi sa informati firma si sa va angajati ca veti acoperi prejudiciul
Daca ati taiat chitante false, nu inseamna neaparat ca ati furat, putem vorbi si de fals in inscrisuri si de delapidare...in cazul unei plangeri penale, procurorul este cel in masura sa incadreze fapta in functie de circumstantele in care aceasta a fost savarsita; putem totodata vorbi de o infractiune continuata, daca actiunea a avut loc la intervale de timp diferite. Faptul ca prejudiciul este mic nu are importanta, insa constituie o circumstanta atenuanta recuperarea acestuia in totalitate!
Sfatul meu este sa nu mai savarsiti astfel de fapte...simplu, nu?
Incercati sa ajungeti la un numitor comun cu firma!
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
Da nar fi rau. Ei au depus plangere pe mine nu mau chemat la politie dar a chemat clientii ce poate sa ami faca procurorii multumesc
Pai nu mai fac dar c am facut e nasol eu am fost trimis pe teren si fara pfa nu eram in drept sa colectez bani de la clienti dar am facuto
Ma mai ajuta careva cu idei multumesc va rog mai ajutatima cumva as disperat in idei nu dorm noaptea nu stiu ce o sa fac
asoltani, utilizator