avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt - agent comercial, consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt - agent comercial, consecinte

Am furat de la provident fiind agent am taiat chitante false prejudixiul e mic pe la5000 ron c se poate intampla va rog dati un sfat as disperat. Va rog are careva un raspuns
Ultima modificare: Joi, 13 Noiembrie 2014
asoltani, utilizator
Cel mai recent răspuns: asoltani , utilizator 10:25, 13 Noiembrie 2014
cred ca o varianta buna ar fi sa informati firma si sa va angajati ca veti acoperi prejudiciul
Daca ati taiat chitante false, nu inseamna neaparat ca ati furat, putem vorbi si de fals in inscrisuri si de delapidare...in cazul unei plangeri penale, procurorul este cel in masura sa incadreze fapta in functie de circumstantele in care aceasta a fost savarsita; putem totodata vorbi de o infractiune continuata, daca actiunea a avut loc la intervale de timp diferite. Faptul ca prejudiciul este mic nu are importanta, insa constituie o circumstanta atenuanta recuperarea acestuia in totalitate!
Sfatul meu este sa nu mai savarsiti astfel de fapte...simplu, nu?
Incercati sa ajungeti la un numitor comun cu firma!
Ultima modificare: Joi, 13 Noiembrie 2014
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat
Da nar fi rau. Ei au depus plangere pe mine nu mau chemat la politie dar a chemat clientii ce poate sa ami faca procurorii multumesc
Pai nu mai fac dar c am facut e nasol eu am fost trimis pe teren si fara pfa nu eram in drept sa colectez bani de la clienti dar am facuto
Ma mai ajuta careva cu idei multumesc va rog mai ajutatima cumva as disperat in idei nu dorm noaptea nu stiu ce o sa fac
Ultima modificare: Joi, 13 Noiembrie 2014
asoltani, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzat de delapidare codreanuv2 codreanuv2 Am lucrat la pariuri si am pariat o suma de bani in timpul programului de lucru(16000 de ron) cei de acolo mau concediat mau pus sa dau declaratie si am facut ... (vezi toată discuția)
Delapidare si fals sub semnatura privata Cercetasa1234 Cercetasa1234 Buna ziua!va rog sa ma ajutati in aceasta problema Am delapidat suma de 70000 lei la o societate.dosarul e la politie.am recunoscut .am falsificat chitanta ... (vezi toată discuția)
Bani însușiți de la locul de muncă. cum să procedez pentru a rezolva această problemă? Urbz Urbz Buna ziua! Acum ceva timp, am lucrat la o companie multinationala si am facut o prostie! Am facturat marfa pe anumiti clienti, marfa care a fost vanduta ... (vezi toată discuția)