avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Slutire- vopsea de par
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Slutire- vopsea de par

Bună seara,va rog dacă se poate sa mi spuneți care sunt pașii pe care trebuie sa i urmez în următoarea problema: am cumpărat dintr un magazin cu produse profesionale o vopsea de par și mi a căzut tot parul (sunt cheala) la 20 minute după aplicare.
O seara frumoasa!
Cel mai recent răspuns: dorenutza , utilizator 09:12, 14 Noiembrie 2014
Este o firma care se respecta și un magazin cu pretenții.
Surpriza cea mai mare este ca pe produs scrie ca trebuie folosit doar de profesioniști în saloane specializate și produsul nu se vinde clientelor.
Ultima modificare: Vineri, 14 Noiembrie 2014
gi-jane2, moderator
Pe toate cutiile scrie ca produsul trebuie incercat pe o portiune mica a scalpului si abia dupa 48 de ore sa se vopseasca parul cu produsul respectiv.
Vedeti daca pe cutia dvs scrie- s-ar putea sa nu, daca produsul se adreseaza saloanelor si nu direct clientului final.


Într-adevăr scrie dar folosesc aceasta vopsea de 1 an și nu am avut probleme.
Ar fi trebui sa scrie pe cutie și reacțiile adverse.
La data expirarii v-ati uitat?
Nu este scrisa data expirării scrie doar ca este valabila 18 luni de la data deschiderii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune? - vopsea de par negru in loc de blond kuky666 kuky666 buna seara, sora mea a cumparat dintr-un super market o spuma de vopsea de par de la o firma cunoscuta pe care scria blond dar dupa aplicare a constatat ca e ... (vezi toată discuția)
Accident la lucru in italia soldat cu handicap si perioada mare de spitalizare. RoxanaCotiga RoxanaCotiga Tatal meu care lucreaza in Italia . A avut recent un accident la locul de munca , anume s-a electrocutat in timp ce vopsea o cabina in care erau fire de inalta ... (vezi toată discuția)
Probele video constituie probe mereu????? ce conditii trebuie indeplinite??? ionut_daniel ionut_daniel ma intreb daca toate sistemele video din supermaketuri trebuie sa fie omologate... daca exista o lege in acest sens.... sau poate asa oricine sa isi puna o ... (vezi toată discuția)