Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Slutire- vopsea de par
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Slutire- vopsea de par

Bună seara,va rog dacă se poate sa mi spuneți care sunt pașii pe care trebuie sa i urmez în următoarea problema: am cumpărat dintr un magazin cu produse profesionale o vopsea de par și mi a căzut tot parul (sunt cheala) la 20 minute după aplicare.
O seara frumoasa!
Este o firma care se respecta și un magazin cu pretenții.
Surpriza cea mai mare este ca pe produs scrie ca trebuie folosit doar de profesioniști în saloane specializate și produsul nu se vinde clientelor.
gi-jane2, moderator
Pe toate cutiile scrie ca produsul trebuie incercat pe o portiune mica a scalpului si abia dupa 48 de ore sa se vopseasca parul cu produsul respectiv.
Vedeti daca pe cutia dvs scrie- s-ar putea sa nu, daca produsul se adreseaza saloanelor si nu direct clientului final.

Într-adevăr scrie dar folosesc aceasta vopsea de 1 an și nu am avut probleme.
Ar fi trebui sa scrie pe cutie și reacțiile adverse.
La data expirarii v-ati uitat?
Nu este scrisa data expirării scrie doar ca este valabila 18 luni de la data deschiderii.