avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Terenurile rezerva de stat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Terenurile rezerva de stat

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati, cum sa formulez o cerere catre comisia locala ca sa primesc lista cu terenurile care sant libere sau disponibil pentru retrocedare?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:56, 18 Noiembrie 2014
Mai intai verificati daca o astfel de lista intra in categoria informatiilor de interes public.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retrocedare incompleta in 2000 dan.topor dan.topor Stimati domni si stimate doamne, Ma confrunt cu o dilema sias dori sa ma ajutati in masura posibilitatilor. Iata cazul: Tata (TE) a depus in 2000 o ... (vezi toată discuția)
Secretar primarie - refuza sa-mi comunice informatii de interes public ! gigelas gigelas Buna ziua, Am o situatie in care unele terenuri ale bunicului,au fost date unchiului meu,pe Legea 18/1991,fara sa se tina cont de restul fratilor acestuia ... (vezi toată discuția)
Terenuri mihai0521 mihai0521 Mai deunazi am gasit printr-o lada mai veche de la bunica mea doua titluri de proprietate: unul din 1921, iar al doilea din 1948. Parintii mei mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)