Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... V-ati mutat intrun ANL nou. Aveti utilitatile ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

V-ati mutat intrun ANL nou. Aveti utilitatile racordate?

Nici nu mai stiu cum sa pun problema.......s-au repartizat apartamente noi in Anl nou dar nu sunt racordate la utilitati, ceea ce trebuie sa facem noi ca si chiriasi. La d-voastra (cei care v-ati mutat intrun ANL nou) cum a fost? erau utilitatile ...gaz curent apa.......racordate?
Nu este regula general valabila
Exista situatii in care imobilele sunt racordate la utilitati la momentul darii in exploatere,sunt alte cazuri in care chiriasii sunt nevoiti sa desfasoare demersuri pentru executare bransamente
Atentie deoarece proprietarul=primarie ,incheie contractele cu furnizorii de utilitati
Interventie moderator

Va rog sa continuati discutia in topicul pe care l-ati deschis ultima oara.