Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Vreau sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Vreau sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL

Buna ziua,

As dori sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL-ul meu, dar nu stiu la ce banca sa ma duc. Aveti cumva sugestii din acest punct de vedere?
NU exista asa ceva. Daca ar exista toata lumea s-ar ingramadi acolo si celelalte banci ar inchide pravalia.

Fiecare banca tinteste un segment de piata si ofera un anume produs in cele mai avantajoase conditii, de exemplu:
-banca X are cele mai avantajoase comisioane pentru incasari prin POS;
-banca Y are cel mai rentabil credit de minim 5 ani;
-banca Z nu are comisioane de retragere numerar
etc
Trebuie sa identificati nevoile d-voastra de la o banca si sa cereti oferte de la toate pentru acel segment care va intereseaza.