avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1995 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Vreau sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Vreau sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL

Buna ziua,

As dori sa-mi deschid un cont bancar pentru SRL-ul meu, dar nu stiu la ce banca sa ma duc. Aveti cumva sugestii din acest punct de vedere?
Cel mai recent răspuns: adema1980 , utilizator 11:45, 21 Noiembrie 2014
NU exista asa ceva. Daca ar exista toata lumea s-ar ingramadi acolo si celelalte banci ar inchide pravalia.

Fiecare banca tinteste un segment de piata si ofera un anume produs in cele mai avantajoase conditii, de exemplu:
-banca X are cele mai avantajoase comisioane pentru incasari prin POS;
-banca Y are cel mai rentabil credit de minim 5 ani;
-banca Z nu are comisioane de retragere numerar
etc
Trebuie sa identificati nevoile d-voastra de la o banca si sa cereti oferte de la toate pentru acel segment care va intereseaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contul bancar, plata on-line si registrul de casa ContSters235906 ContSters235906 Buna ziua, ma poate ajuta cineva in urmatoarea speta??....La asociatia de prop.unde activez ca administrator,mi s-a propus sa fac in asa fel incat oamenii ... (vezi toată discuția)
Cont in banca special pentru pfa - absolut necesar? octavr octavr Va rog mult de tot sa ma ajutati cu un raspuns. Este contul special pentru PFA absolut necesar celui care desfasoara aceasta activitate sau banii se pot incasa ... (vezi toată discuția)
Executare silita pe salariu dmion dmion Buna ziua. Am o executare silita,prin instanta judecatoreasca,pe salariu. As vrea obtin un card de debit preplatit (prepaid). Daca il obtin mi se poate bloca ... (vezi toată discuția)