Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Rusalii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Rusalii

care este actul normativ prin care se acorda 2 zile libere de Rusalii?
Codul muncii.
Modifiucarea a fost introdusa prin legea 202 din 2008 pe care o puteti gasi si aici: www.avocatnet.ro/content/art...
Legea 202/2008, in M.O. 728/28.10.2008
Zilele libere introduse prin aceasta lege sunt prima si a doua zi de Rusalii (adica 7 si 8 iunie in acest an), precum si la ziua de 15 august - Adormirea Maicii Domnului.