avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Radiere pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Radiere pfa

buna seara...sunt pfa..sediul este imobilul in care locuiesc...pot sa vand imobilul si apoi sa inchid pfa-ul ?...daca da...care este termenul limita intre vanzare si radiere pfa?...multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:32, 22 Noiembrie 2014
Daca cel care cumpara nu are nimic impotriva, puteti sa pastrati sediul tot acolo unde a fost pana acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere ipoteca/intabulare GiaM GiaM Buna seara! De curand am facut o radiere de ipoteca in favoarea unei banci pentru garsoniera achizitionata prin credit ipotecar. Aceasta a fost inscrisa in ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie sa fac pentru a radia un pfa? Valentin2019 Valentin2019 Tin sa mentionez ca PFA ul a fost înființat in data de 07.02.2018 si nu a fost înregistrat la ANAF , și pe PFA nu s-a făcut nici o tranzacție ... (vezi toată discuția)
Vreau sa cumpar o locuinta si am aflat ca exista un sediu pfa la adresa. cum scap de acest pfa ? bebemariaelena bebemariaelena Buna seara, Va rog sa ma indrumati in speta urmatoare: Sunt pe punctul de a cumpara o locuinta si cautand pe net am aflat ca exista un PFA cu activitate ... (vezi toată discuția)