Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... companie din strainatate in romania
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

companie din strainatate in romania

Am deschis o companie cu raspundere limitata in Marea Britanie. Doresc sa pot intra in contracte si parteneriate cu societati si asociatii din Romania. Mai mult, doresc sa deschid un cont bancar in lei la o banca din Romania pentru aceasta companie. Ce trebuie sa fac pentru ca aceste lucruri sa fie posibile?
Puteti avea relatii comerciale in euro fara sa aveti cont bancar in Romania. Daca totusi doriti sa coordonati afaceri de-aici si nu din UK, ar trebui sa infiintati un dezmembramant aici in tara.
Pentru mai multe detalii mergeti la ONRC. Au birouri de consultanta specializate.
adema1980, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~