Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cont bancar PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cont bancar PFA

Buna ziua,

Tocmai mi-am infiintat un PFA si as avea niste intrebari.

1. Este nevoie sa deschid un cont business prin care sa incasez veniturile ca si PFA?
2. Este nevoie ca acest cont bancar sa fie deschis in Romania? Sau pot folosi un serviciu gen Revolut?

Intreb pentru ca eu voi lucra ca si contractor pentru o companie din Marea Britanie, iar veniturile vor fi in lire sterline si vreau sa folosesc un serviciu avantajos de schimb valutar.

Cu multumiri
Cont bancar deschis in Romania pe pfa.
Deci nu se poate folosi Revolut, varianta business?