Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare teren

Buna ziua..Am proces la tribunalul Cluj si este suspendat conform art. 242 pct.2 Cpc.23.03.2012...Am si o expertiza facuta..Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat tinand cont si de noua lege..Merg mai departe cu procesul..?

In mod normal, ar trebui sa faceti cerere de repunere pe rol, motivat de faptul ca nu mai subzista temeiurile avute in vedere la acea data. Numai ca, imi pare cam mult timpul trecut, si ar trebui sa verificati daca nu a fost formulata cerere de constatare a perimarii.
Va multumesc pentru raspuns..Si daca s-ar putea sa se fi perimat, ce as mai putea face..?exista o alta cale prin care sa am o sansa de castig..?(nu neaparat prin instanta)
Ionita84, utilizator