Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... POT CERE DAUNE ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

POT CERE DAUNE ?

Un copropr. a declarat in fals faptul ca este singurul mostenitor si astfel a pus stapinire pe bransamentul electric . Eu am facut reclamatie si s-a reziliat contractul de furnizare care era abuziv pe numele coproprietarului . Acum , m-am interesat si trb refacut un plan de prioect , rebransarea casei etc . Am procesul verbal din care rezulta ca s-a debransat casa din vina lor . Eu pot cere despagudiri coproprietarului . Ma costa mult rebransarea casei..........ce fac ?
Trebuie vazut daca ati fi putut beneficia de acel bransament in loc sa ajutati la desfiintarea lui, nu stiu sa va spun.
pai nu am ajutat...puteam beneficia dar cei de la electrica au vazut primii ca i ceva in neregula