Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... RECALCULAREA SULTELOR ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

RECALCULAREA SULTELOR ?

Doamna judecator a cerut plata unei taxe de timbru pentru ceva extinderi - imbunatatiri aduse fara acordul mu , cladirii . Aceasta matusa a mea nu a platit taxa de tmbru . Astazi am luat ultima lotizare - a terenului - si acolo sunt inscrise niste sulte . Acm ce sa fac ? Sa cer refacerea calculelor sau le reface doamna judecator in urma faptului ca matusica nu a platit taxa ??
Daca nu s-a achitat taxa de timbru se va anula acel capat de cerere netimbrat. Nu se va lua in considerare. Instanta va face partajarea dupa raportul de expertiza,
Neplata taxei de timbru poate duce la anularea acțiunii sau suspendarii in cazul de fata.
nu este cazul . judecatorul a spus ca daca nu plateste taxa pierde ce a cerut in cererea reconventionala . eu vreau sa stiu cine reface calculele : trimite la experti sau l face doamna judec
cazacuioana a scris:

Daca nu s-a achitat taxa de timbru se va anula acel capat de cerere netimbrat. Nu se va lua in considerare. Instanta va face partajarea dupa raportul de expertiza,

da . multumesc dar cine reface calculele ? sau judec se ia numai dupa expertiza si scoate din start valoarea imbunatatirilor calculate si evidentiate de expert ??