Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare imprumut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare imprumut

Buna ziua,am o probleme putin mai veche,totusi sper intr-o rezolvare.In toamna anului 2006 am imprumutat 8000 de lei unui coleg de serviciu al fiicei mele,care isi cumparase un apartament si nu mai avea resurse financiare pentru a-si repara acoperisul care necesita reparatii urgente.Considerand ca este o persoana cunoscuta am depus banii in contul sau.Pana in momentul de fata nu am primit nici un ban inapoi.Pe parcurs el a devenit concubinul fiicei mele si astfel nu am mai insistat,dar dupa 8 ani de concubinaj s-au despartit.In cei 8 ani de concubinaj fiica mea l-a ajutat sa faca o renovare completa a apartamentului,ea avand salariu mai mult mare,iar la despartire nu vrea sa-i dea nimic din cheltuielile facute.Va rog daca se poate un sfat cum as putea recupera suma acordata de mine in calitate de creditor.
~ Conținut șters la cerere ~