Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie conform Legii nr.595
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie conform Legii nr.595

Prietena mea a fost condamnata la 12 ani pentru omor in 2012. Acum a primit o citatie conform legii 595. Oare ce inseamna asta? S-ar putea sa i se mai reduca din pedeapsa? Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns competent?
Este vorba de art. 595 si priveste aplicarea legii mai favorabile. Se poate sa i se reduca pedeapsa.
multumesc