Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie cetatean Indian
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie cetatean Indian

Buna,
Ma intereseaza care este procesul si actele necesare casatoriei cu un cetatean indian, dar rezident intr-o alta tara, non EU.
Care sunt actele necesare, durata obtinerii lor, de unde si cum se obtine cerificatul de celibat si cutuma.

Multumesc,

Larisa
Doamna,

nu va legati viata de ...himere...aparentele is intotdeauna pozitive...aratam ce dorim sa se vada.

Daca vreti sa stiti ce va asteapta peste cativa ani, va povestesc eu...fiul meu e la 2.000 km si de 1.5 ani ma chinui prin justitii sa l repatriez.

Asa ca, de preferat unul de acasa...caruia sa i vederi mai usor metehnele, decat unul aparent rafinat, scarnav pe dinauntru.