Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... incheierea unei polite RCA pentru un autoturism al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

incheierea unei polite RCA pentru un autoturism al carui proprietar a decedat

Polita RCA pentru un autoturism al carui proprietar a decedat poate fi legala daca este incheiata pe numele unicului copil al proprietarului?Mentionez ca nu s-a facut succesiunea.Multumesc.
Polita RCA in acest caz se poate incheia pe numele proprietarului, iar la rubrica "utilizator" se trece fiul decedatului, pina la dezbaterea succesiunii si transferului de proprietate.
Lucrez in domeniu. Rubrica utilizator se poate completa doar cand proprietarul este PERSOANA JURIDICA, firma de leassing. In rest completezi rubrica DEGEABA ! Nu ti-o valideaza !