Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungirea contractului colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungirea contractului colectiv de munca

In cazul prelungirii prevederilor unui contract colectiv de munca din 2014 in 2015 fara alte acte aditionale , la o parte din personal au aparut salarii de la 1640 RON la 1680 . Doresc sa aflu daca aceasta crestere de salariu este legala . Multumesc anticipat !
Cum au aparut aceste majorari de salariu ?
A fost prevazuta in ccm majorarea aceasta ?
Nu , nu a fost prevazuta nicio crestere , nu este niciun act aditional ce sa indice majorari de salariu fata de procesul verbal al vechiului contract . Multumesc anticipat !
Atunci inseamna ca este o eroare la introducerea datelor in programul de calcul.