Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotararea unei instante de interzicere a ridicarii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotararea unei instante de interzicere a ridicarii masinilor parcate neregulamentar

Buna seara.O instanta din Bucuresti a anulat o hotarare a unei primarii de sector prin care se permitea ridicarea masinile parcate neregulamentar,de catre o firma privata.Hotararea instantei dovedeste ca actul anulat era profund nelegal,fluidizarea traficului fiind doar un pretext.
Daca o instanta din Bucuresti a stabilit si a motivat ca actul este "PROFUND NELEGAL",pe cale de consecinta , este "PROFUND NELEGAL" si in celelalte
sectoare si de ce nu,IN TOATA TARA ?Cum pot face referire la aceasta hotarare
intr-un proces pt ridicarea masinii in mod abuziv tot in Bucuresti ?Cu stima,
Buna dimineata.Citeam pe aici ca si la Primaria Sect 4-Piedone a decis sa se renunte la "hingherii de masini".Poate vine "MOSUL" Oprescu si scoate dn tolba o decizie de gen:
" Incepand cu data de 01.ianuarie 2015 pe teritoriul Municipiului Bucuresti,SE INTERZICE activitatea TUTUROR firmelor care au ca obiect de activitate ridicarea ,transportul si depozitarea masinilor parcate ilegal". Semnat Sorin Oprescu-Primar General .
Ce ziceti de asta?Ar fi grozav,nu ?
"Sarbatori fericite tuturor !"=D>