avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere datorii la centrale termice de cartier
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere datorii la centrale termice de cartier

Buna Ziua!

In luna martie 2011 sau desfintat centralele termice de cartier si a trebuit sa montez central termica de apartament

Am achitat la asociatia de proprietari 90% din intretinerea datorata si a ramas o suma restanta de 200 ron

saptamana trecuta (la 3 ani si jumatate) am primit o citatie de prezentare la o mediere privind debitul datorat in caz contrar voi fi executat silit


La ce perioada se prescrie acest tip de datorie?

Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 2 Decembrie 2014
ivf, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mariana Lazar , Avocat 21:57, 3 Decembrie 2014
termenul general de prescriptie, adica 3 ani

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata penalizarilor la intretinere, cine plateste? Titiana74 Titiana74 Buna ziua, In 2008 am cumparat apartamentul de la parintii mei si pana la acel moment mi s-a eliberat doua adeverinte in care se stipula ca nu exista nici o ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorii la intretinere husseincudop husseincudop Fiind plecat din tara,am restante la plata cheltuielilor de intretinere la nivel de circa 4 ani.Asociatia de proprietari nu m-a actionat in judecata, pe de o ... (vezi toată discuția)
Restante, sistare radet, infiintare ap dcfg dcfg Buna ziua, In prezent in blocul in care locuiesc am 6 proprietari cu restante mai mari de 10.000 de lei, 17 proprietari cu restante intre 1.000 de lei si ... (vezi toată discuția)