Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere datorii la centrale termice de cartier
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere datorii la centrale termice de cartier

Buna Ziua!

In luna martie 2011 sau desfintat centralele termice de cartier si a trebuit sa montez central termica de apartament

Am achitat la asociatia de proprietari 90% din intretinerea datorata si a ramas o suma restanta de 200 ron

saptamana trecuta (la 3 ani si jumatate) am primit o citatie de prezentare la o mediere privind debitul datorat in caz contrar voi fi executat silit

La ce perioada se prescrie acest tip de datorie?

Multumesc!
ivf, utilizator
termenul general de prescriptie, adica 3 ani