Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pentru un credit de nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pentru un credit de nevoi personale

Am un credit de nevoi personale..nu am mai putut plati rata, firma de recuperari a preluat dosarul, am platit cateva rate la ei si dupa nu am mai putut plati..am un 1/4 dintr-un apartament si l-au dat la executare silita.In tot acest timp am poprire pe salariu.Ce este de facut?ce se poate face mai departe?nu se poate sa nu execute ap daca se face poprirea pe salariu?Multumesc.
Se poate executa apartamentul chiar daca, in paralel, s-a infiintat poprire pe salariu.

Ma indoiesc insa ca vor reusi sa vanda cota de 1/4 dintr-un apartament la licitatie publica...iar ca sa faca partaj este o mai mare bataie de cap si nu cred ca i-ar interesa, mai ales ca vor cheltui probabil mai mult decat vor putea obtine.

Ce sa faceti in continuare ? Sa va aparati, sa speculati orice viciu de executare, etc.