Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... calcul pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

calcul pensie de intretinere

La calculul pensiei de intretinere se ia in considerare si norma de hrana ?
Chiar dacă este angajat la stat poate să refuze plata? Mai ales că este angajat într-o institutie care are grijă ca fiecare dintre noi să respecte legea.
În motivarea instanței se arată ca pensia de întreținere va fi diminuata deoarece imobilul în care locuiesc cu minora este al acesteia doar in cotă de 1/2, iar eu nu-i platesc celuilalt proprietar( tatăl fetei) chirie.