Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... posibilitate angajare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

posibilitate angajare

vreau sa stiu daca legal pot concura pentru ocuparea unui post in balneofiziokinetoterapie fiind insarcinata in primele luni de sarcina si daca ar trebui sa anunt imediat in cazul in care am fost promovata.multumesc
bineinteles ca va puteti prezenta la concurs. Angajatorul se anunta in termen de 5 zile lucratoare de la data eliberarii adeverintei de la medic care atesta starea de graviditate.