avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata hotarari judecatoresti 2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata hotarari judecatoresti 2015

Am lucrat in invatamant, actualmente sunt pensionara din 1 iulie 2014.As dori un raspuns pertinent cu privire la plata hotararilor judecatoresti, in avans, transa din 2015. Mentionez ca HJ definitive si executorii sunt din anul 2009,2010.Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:50, 4 Decembrie 2014
Pana in prezent nu s-a adoptat niciun act normativ in aceasta privinta. Se pare ca dupa rectificarea bugetara , va urma sa fie adoptat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătoreşti eduardvl eduardvl Bună ziua, Prevederile unui articol din OUG privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 20XX (2014, 2015, 2016, 2017) stipulează ... (vezi toată discuția)
Dreptul de a cere executarea hj care prevad acordarea unor drepturi de natura salariala stabilite in favoarea personalului din sectorul bugetar se prescrie? relav_2010 relav_2010 Buna seara. In [i]OUG nr. 71/2009 privind plata unor sume prevazute in titluri executorii avand ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din ... (vezi toată discuția)
Legea 85/2016 auricabat auricabat Buna ziua Va rog sa ma edificati intr-o problema. Am lucrat ca administrator financiar-contabil in invatamint, in momentul de fata fiind pensionara. Am o ... (vezi toată discuția)