Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon fiscal

Constituie infractiune faptul ca pentru incasare se utilizeaza chitanta fiscala si nu bonul fiscal atata timp cat se ataseaza si factura fiscala?
Buna ziua,
Nu constituie infractiune, daca suma incasata se impoziteaza si se varsa impozitele la bugetul statului.