avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1160 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon fiscal

Constituie infractiune faptul ca pentru incasare se utilizeaza chitanta fiscala si nu bonul fiscal atata timp cat se ataseaza si factura fiscala?
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 09:04, 8 Decembrie 2014
Buna ziua,
Nu constituie infractiune, daca suma incasata se impoziteaza si se varsa impozitele la bugetul statului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura si chitanta ? titi77 titi77 buna ziua ! va rog sa ma ajutati cu o problema! asi dori sa aflu care este suma minima pentru care se poate emite o factura, chitanta si nu bon fiscal si care ... (vezi toată discuția)
Comert online - este necesara emiterea bonului / chitantei ??? ecomagazin ecomagazin Doresc sa stiu in cazul comertului online care este procedura fiscala cu privire la factura, chitanta, bon.... Stiu ca se genereaza factura care se ataseaza ... (vezi toată discuția)
Chitanta persoana fizica ContSters189283 ContSters189283 Buna ziua, as dori sa stiu, daca o persoana juridica, ce detine casa de marcat electronica are voie sa emita chitanta pe persoana fizica atunci cand aceasta ... (vezi toată discuția)