avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere adaos comercial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere adaos comercial

unde se depune situatia privind adaos comercial cf legii 12 /90
la primarie sau la administratia financiara
nu prea e clar in lege
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:35, 4 Iunie 2009
se depune dar nu se stie termenul
lumi71 a scris:

NU este o sitiuatie anume. Este o declaratie pe propria raspundere data de administrator:
Subsemnatul ....., administrator al ...... in conf. cu L12/90, declar ca adaosul comercial practicat de unitatea ..... in activitatea comerciala este intre 0 si ....%.
Se semneaza si se depune la Registratura Finantelor de care apartineti

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,
daniela vorovenci a scris:

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,


Da.
daniela vorovenci a scris:

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,


Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adaos comercial declarat la inceperea activitatii Ileana567 Ileana567 Buna ziua, O firma infiintata acum 2 saptamani a inchiriat un mic spatiu comercial (2 mp) intr-o piata si vinde art. de imbracaminte. Am declarat punctul de ... (vezi toată discuția)
Despre adaosul com. adina30iulia adina30iulia Buna ziua. In cat timp de la infiintare,trebuie sa declar adaosul comercial la ADM.FIN.?Sunt PFA , am inceput activitatea de o saptamana si nu mi-a spus ... (vezi toată discuția)
Adaos comercial obligatii declarative katica katica O data cu republicarea Legii 12/1990 in MO 291/05.05.2009 pe toate forumurile au inceput discutiile privitoare la obligativitatea de a declara sau nu a daosul ... (vezi toată discuția)