Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere adaos comercial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere adaos comercial

unde se depune situatia privind adaos comercial cf legii 12 /90
la primarie sau la administratia financiara
nu prea e clar in lege
se depune dar nu se stie termenul
lumi71 a scris:

NU este o sitiuatie anume. Este o declaratie pe propria raspundere data de administrator:
Subsemnatul ....., administrator al ...... in conf. cu L12/90, declar ca adaosul comercial practicat de unitatea ..... in activitatea comerciala este intre 0 si ....%.
Se semneaza si se depune la Registratura Finantelor de care apartineti

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,
daniela vorovenci a scris:

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,

Da.
daniela vorovenci a scris:

Declaratia pe proprie raspundere cu privire la adaosul comercial face referire si la cei cu domeniul de activitate Restaurant ?
Multumesc ,

Da.