avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pastrare nume in urma divortului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pastrare nume in urma divortului

Buna ziua, as vrea sa stiu daca e posibil sa revii la numele de familie avut inaintea casatoriei, daca ai optat (si este hotarare judecatoreasca definitiva in acest sens ) sa pastrezi numele fostului sot. Se poate face o cerere in instanta in acest sens?
Cel mai recent răspuns: enache ramona , utilizator 11:25, 9 Decembrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimb nume dupa divort si unul din soti decedat nadejdailea nadejdailea Buna ziua, casatorita in romania si dupa 16 ani ne-am divortat in Spania, el a decedat dupa 2 luni de la divort. Nu am specificat schimbarea numelui si pactul ... (vezi toată discuția)
Divort de comun acord primavera primavera joi a fost prima si ultima infatisare in cazul divortului de comun acord. am hotarit in fata judecatorului sa-mi reiau numele de fata. apoi am ... (vezi toată discuția)
Retragere nume dupa divort ContSters118946 ContSters118946 fosta sotie ,pe langa unele probleme de lacomie cumulate cu stari de depresie si ceva plangeri penale soldate cu iup,imi tarfaleste numele si as vrea o solutie ... (vezi toată discuția)