Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata expertiza topografica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata expertiza topografica

Intr-un proces, reclamantul initial, datorita unei “intimpinari si actiune reconventionala” depuse de pirit, devine la rindul sau pirit... Instanta solicita efectuarea unei expertize topografice pentru clarificarea situatiei...

Cine suporta costul acestei expertize pina la finalizarea procesului: reclamantul initial?... amindoua partile datorita ‘’ actiunii revendicative” ?...este reglementat acest aspect sau ramine la aprecierea instantei?...

Va multumesc anticipat!
pentru ca amandoua partile aveti calitate reclamant parat exepertiza ar trebui platita de ambele parti.instanta va aprecia in functie de cereri si va dispune.