avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 394

Am constatat anul acesta(2014) ca declaratia informativa 394 de acum 5 ani (2009), contine erori ( program informatic)
S-a depus declaratia 394 rectificata la administrata finantelor.

Va rog sa-mi comunicati daca trebuie indeplinite si alte demersuri si daca aceasta eroare (corectata) conduce la sanctiuni si din partea cui.
Cel mai recent răspuns: spm , utilizator 14:09, 10 Decembrie 2014
Nu sunt sanctiuni pentru corectie.Declaratia 394 se corecteaza ori de cate ori se constata o eroare.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu bilantul si declaratia 300 stanciu cornelia stanciu cornelia Am preluat o firma anul acesta in luna octombrie si am constatat cu stupoare ca declaratiile de tva incepind cu luna mai 2008 nu erau corecte si de asemenea ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 nichitanichi nichitanichi Doresc o informatie , am depus declaratia 394 la termen , dar contine erori de completare , m-au sesizat de la finante ca am neconcordante cu colaboratorii mei ... (vezi toată discuția)
Corectare factura inregistrata gresit pdoru pdoru Am constatat zilele trecute (august 2008) ca in martie 2007 (deci anul trecut) s-a inregistrat gresit in contabilitate o factura emisa de mine catre un ... (vezi toată discuția)