Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mandarine, banane etc... se pot vinde legal la bucata ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mandarine, banane etc... se pot vinde legal la bucata in bar si ambulant, fara cantar?

Nu am cantar si de aceia vreau sa vand la bucata. .. si inca ceva ,la bucata ar merge practicat un adaos comercial ce ar putea sari de 100%. asta ar fi al doilea motiv chiar daca as avea cantar.
CUM fac ? le cumpar la kg, le inregistrez cu adaos comercial mare dupa care le numar si impart valoarea la nr de bucati si ce-mi da rezulta pretul/buc (indiferent de gramaj) pe care-l afisez vizibil
EX. Mandarine 0,70 lei /buc -indiferent de gramaj. ESTE LEGAL ASA?
Va rugam continuati sa postati intrebari in postul initial. Aici ati mai pus aceste intrebari

www.avocatnet.ro/content/for...

Multumim de intelegere.