Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AGA ordinara sau extraordinara?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AGA ordinara sau extraordinara?

Daca intr-o hotarare AGA sunt puncte de aprobat care sunt unele de competenta aga ordinara si altele de competenta aga extraordinara, se poate face o singura aga extraordinara, cu toate subiectele?
evident ca nu puteti sa le contopiti intr-o singura adunare, va trebui sa convocati adunare ordinara pentru problemele care sunt de competenta adunarii generale ordinare, si respectiv veti convoca adunare extraordinara pentru restul de probleme