Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sot in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sot in strainatate

Daca intr-o familie sotia este grav bolnava si sotul este plecat in strainatate si nu mai vrea sa tina legatura cu familia, sotia bolnava il poate obliga sa se intoarca acasa? Si daca da, cum trebuie procedat?
Nestiind nici locul exact unde este el in strainatate.
Nu-l poate obliga sa se întoarcă, ii poate face plângere pt abandon însă nu se va întâmpla nimic.
gi-jane2, moderator