Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Factura Telecom neplatita
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Factura Telecom neplatita

Buna seara, doresc sa stiu ce se poate intampla daca nu mai platesc factura la o cartela telekom 5000. Este pe numele lui tata iar parintii sunt despartiti de mai mult de 1 an. Mentionez ca nu sunt divortati (inca) iar tata a fost la mama in casa (ginere). Cartela este la mine dar nu o mai folosesc. Mai are vreo 6 luni pana expira dar nu mai imi pot permite sa o platesc. Am vorbit cu tata dar nu vrea sub nici o forma sa o plateasca. A zis ca e la mine, eu sa o platesc. Am vrut sa i-o dau dar el nu a vrut-o. Am vorbit cu cei de la telekom si au zis k cel care are CNP-ul raspunde. Vreau sa stiu daca eu sa oricine altcineva din familie in afara de el poate pati ceva.

Va multumesc.
Daca nu exista falsuri si inselaciuni nu se intampla nimic.
Doar ca daca se datoreaza bani firma are dreptul sa ii recupereze.
Pai dupa ce trec mai multe luni, o sa datoreze ceva bani.
Cum adica "firma are dreptul sa ii recupereze"? De la mine?
De la cine ii datoreaza.
Asta inseamna ca pot sta linistit.

Va multumesc mult domnule avocat.
Daca nubati semnat nimic cu ei e normal sa stati linistit.